Baňková masáž nepatří mezi nejpříjemnější zážitky, ale má své opodstatnění
Ale má opravdu pozitivní účinky v širokém spektru zdravotních problémů.
Bolesti zad a migrény – civilizační onemocnění, kterým trpí snad celá společnost.
Většinou tyto nepříjemné pocity snášíme, občas si zajdeme na klasickou masáž a snažíme se je nevnímat. Proč ale trápit vlastní tělo, když cesta k uzdravení je tak jednoduchá?
Baňková masáž je metoda, která se používá několik tisíc let a má pozitivní účinky na naše tělo. Tato technika ovšem není pro každého – nemohou ji využívat lidé s akutní trombózou, křečovými žilami nebo gangrénami, proto je vhodné se o svém zdravotním stavu zmínit před masérem a vše zkonzultovat.
Pokud trpíte bolestmi zad, chcete se zbavit migrén nebo otoků, zkuste tuto jedinečnou techniku a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví a baňkování si oblíbíte.
Baňkování dokáže nejen uvolnit ztuhlé svaly, ale příznivě ovlivňuje celou řadu faktorů: lymfatický systém, problémy se zažíváním, pomáhá při nachlazení, působí proti otokům, migréně, celulitidě, detoxikuje organismus a může vyřešit celou řadu dalších problémů.
Nejedná se tedy pouze o masážní techniku, ale řadí se i mezi metody alternativní medicíny.
Pozitivní účinky baňkové masáže na zdraví znali už ve staré Číně, starověkém Egyptě či Indii
Dříve lidé používaly místo baněk různé předměty, například nádoby ze stříbra, bambusu nebo zvířecích rohů, ale technika zůstává stejná.
V současnosti maséři aplikují klientovi baňky: buď skleněné (masér nahřeje vnitřek baňky plamínkem, vytvoří se podtlak a tak se přisaje na kůži) nebo baňky s gumovým balónkem (balónek se zmáčkne a jednoduše přiloží na postižené místo).
Baňky se pokládají na reflexní zóny, akupunkturní body nebo na bolavá místa.
Na kůži jsou většinou umístěny po dobu 20 minut, potom následuje klasická masáž nebo se částečně přisátou baňkou provádí dlouhé tahy.
Metoda je bezbolestná, ale příjemná není.
Klient pociťuje tah a pnutí, protože baňka nasaje kůži a ta se velmi silně prokrvuje, čímž se odvádí toxiny z těla.
Baňkové masáže lze provozoval u lékařů, ale také přímo v domácnostech
Tato 5 500 let stará metoda se postupně měnila, zdokonalovala, ale základní princip se neliší: vyplavit z těla škodlivé látky.
Díky tomu se člověk zbaví nejen bolesti, ale je to i cesta ke zlepšení zdravotního stavu. Jedná se dokonce o jedinou metodu, která se může aplikovat i při nemoci – například při nachlazení, chřipce, zánětech průdušek, kašli, při zvýšené teplotě.
Samotná baňková masáž není nic příjemného, nečekejte relax a odpočinek
Tuto metodu jsem podstoupila ve studiu Lijana v Prostějově kvůli zablokovaným zádům.
Při první návštěvě jsem se cítila nepříjemně, jelikož jsem byla zvyklá na klasickou masáž, silný podtlak, který způsobil napětí na bolestivých místech, mě překvapil.
Masérovy tahy baňkou po celých zádech mi způsobovaly napětí kůže, bolestivá místa byla při výkonu velmi citlivá.
Po skončení masáže jsem na svém těle spatřila fialové modřiny, což mě vyděsilo.
Masér mě však ujistil, že je to v pořádku, že jsem měla opravdu silně zatuhlé svaly a pocítím velkou úlevu, jen musím hodně pít.
Dodržování pitného režimu po této technice je totiž velmi důležité, protože dochází k rychlejšímu odplavení škodlivin. Masáží se toxiny odplaví do lymfatických cest a musí se vyplavit z těla ven – nejlepší cestou je právě pití až 3 litrů čisté vody.
Přesto, že pro mě masáž nebyla zrovna příjemný zážitkem, bolesti zad zmizely jako mávnutím kouzelného proutku. K této technice jsem se ještě několikrát vrátila. Při dalších návštěvách jsem se cítila mnohem lépe a zatuhlé svaly už byly mnohem uvolněnější.
Postupem času se mi přestaly tvořit i podlitiny.
Sušené bylinky pro vás
Vyhledávání
Zážitek pro dva v pivním hotelu Zlatá kráva s wellness
Rubriky článků
Bylinky
Ovoce
Zelenina
Houby
Čaj
Odvary
Sirupy
Jak na to...
Domácí výrobky
Vybavení domácnosti
Přírodní kosmetika
Přírodní produkty
Tělo
Wellness,fitness,lázně
Masáže
Diety
Farmářské trhy
Testy a srovnání
Dárkové poukazy
Inzerce
Zdravé recepty